SOSYAL FAALİYETLERİMİZ

HALK OYUNLARI - MÜZİK

Müzik, öğrencilerimizin vazgeçilmez bir tutkusu olmuştur. Okulumuzda Türk Halk Müziği Koromuzun yanında Türk Sanat ve Pop Müzik türünde çalışan gruplarımız her yıl düzenlenen geleneksel gecelerimizde seyircilerimize müzik ziyafeti çekerler. Halk Oyunları ekibimiz Balıkesir yöresi oyunlarını sergileyerek şehrimizin tanıtılması konusunda önderlik yapmaktadır. Ekibimizin gayretli çalışmaları sonucu okulumuz çeşitli ödüller kazanmıştır.

TİYATRO ÇALIŞMALARIMIZ

Öğrencilerimiz her dalda yeteneklerini sergilerken, tiyatro dalında da söz sahibi olmuşlardır. Her yıl sahnelenen oyunlarımızla Balıkesir halkı tiyatro zevkini tatmaktadır. "Deli Dumrul" ve "Kördöğüşü" adlı oyunlarımız iki yıl üst üste Marmara Bölgesi 1.lik ödülü almıştır.

Özellikle 1994 yılında sahneye konan "Resimli Osmanlı Tarihi" adlı oyun herkes tarafından büyük bir ilgi ile izlenmiştir.

29 Mayıs 1998 tarihinde Belediye çok amaçlı salonunda Necati Cumalı'nın eseri "Ezik Otlar" velilere ve öğrencilere sunulmuştur.

13 Mayıs 1999 günü Recep Bilginer'in "Sarı Naciye" adlı oyunda Belediyenin çok amaçlı salonunda iki seans olarak veli ve öğrencilere sunulmuştur.

Google
 
internet syal.org